kiss-collection@seznam.cz

 

Mercyful Fate! Opravdový kult. Odkojen jsem byl především skupinou KISS, ale v roce 1985 jsem objevil Mercyful Fate. Bohužel až roce ve kterém se rozpadli. Takže zpětně na burze jsem sháněl a doma hltal desky Melissa, Don´t Break The Oath, získal jsem dokonce první EP. Kupoval fotky, plakáty. Uhranuly mě překlady textů, "přísaha" se stala mnohokrát vyřčenou přísahou. Pak jsem sledoval oba hlavní tvůrce Shermanna a Diamonda ve svých skupinách, projektech...Bylo to dále super, ale už to nebylo ono.

 

Když se dali v roce 1993 znovu dohromady,  stále to bylo skvělé a opět magické.....ale nebyl v tom už ten kult. 26.3.1997 jsem konečně viděl Mercyful Fate společně s King Diamondem v Ostravě, bohužel už bez kytaristy a skladatele Michaela Dennera, který to vzdal po LP Into the Unknown. A už to zase nebylo tak úplně ono... Chyběla tam ta chemie.

 

Díkybohu, teda díkySatane, se původní čtyřka znovu sešla, aspoň jednorázově v roce 2008, aby znovu natočili 2 skladby z LP Melissa a v prosinci 2011 jako hosté koncertu Metallica, kde si společně zahráli skladby Mercyful Fate. Nyní, po dlouhé nemoci, King Diamond opět začíná koncertovat, 9.6.2012 na Sweden Rock  Festivalu si přizval jako hosta Dennera i  Shermanna. Michael Denner občas někde hostuje, nyní má svou skupinu Denners Trickbag s kterou vydal na podzim 2013 CD (jinak provozuje svůj LP shop Beat Bop v Kodani), Hank Shermann dělá na více projektech najednou (kapela Demonica, turné s Volbeat, nahrává vlastní věci) v roce 2014 / 15 má vyjít CD nového projektu Shermann Tank. Timi Hansen se po nahrání a turné k In The Shadows v roce 1993 víceméně vytratil, spojil se ale opět s Mercyful Fate na nahrávky v roce 2008 a vystoupení na koncertě Metallica v roce 2011), Kim Ruzz, který natočil kultovní desky do roku 1984 se vytratil úplně, po odchodu dělal pošťáka v Dánsku. Nyní hraje v amatérské Dánské skupině Metalruzz .....to je zatím ohledně Mercyful Fate vše. Satanužel. A tak na poctu těchto "zlatých let" aspoň tyto stránky. Ať se líbí.

 

 

                                                    Tomino